English    نقشه سایت

سامانه امور پژوهشی
پست الکترونیک
اطلاعیه ها   
اخبار
نرم افزارها و راهنمای ورود به وادانا

دفاع مقدس اولین جنگی در ایران بود که چیزی از خاک کشور جدا نشد.

به منظور گرامیداشت سوم خرداد با دعوت از کارشناس مسائل نظامی و امنیتی در استان کرمانشاه شرایط جنگ هشت ساله ایران با عراق مورد تحلیل قرار گرفت.

باز گشت به فهرست اخبار

علی ابراهیمی

تاریخ انتشار : ۱۰:۱۲:۵۷ ۱۳۹۸/۳/۷
 

دفاع مقدس اولین جنگی در ایران بود که چیزی از خاک کشور جدا نشد.

به منظور گرامیداشت سوم خرداد با دعوت از کارشناس مسائل نظامی و امنیتی در استان کرمانشاه شرایط جنگ هشت ساله ایران با عراق مورد تحلیل قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از اسلام آباد غرب، به منظور گرامیداشت سالروز آزادی خرمشهر با دعوت از سردار موسوی کارشناس مسائل نظامی و سیاسی در سالن جلسات، جنگ هشت ساله ایران و عراق تحلیل شد.

این کارشناس مسائل نظامی اظهار کرد: در طول تاریخ ایران 24 جنگ در طول 300 سال گذشته داشته ایم که وسعت قابل توجهی از ایران جدا شده است اما در دوران دفاع مقدس در حالی که انقلاب ما نو پا بود و هیچگونه آمادگی نداشت یک وجب از خاک کشور جدا نشد، این در حالی بود که 36 کشور رسما به حمایت از عراق در جنگ با ایران پرداختند و ما از 19 کشور مختلف در دوران جنگ اسیر داشتیم.

موسوی گفت: جنگ در حالی به کشور ما تحمیل شد که نیروهای نظامی ما انسجام کاملی نداشتند زیرا سپاه شکل نگرفته بود، ارتش به سه دسته تقسیم شده بود: یک دسته از کشور خارج شده بود، یک دسته بی تفاوت بود و یک دسته مردانه جنگید در حالی که نقدینگی کشور کامل خارج شده بود و مسئولین چون همه تازه کار بودند اشراف کافی بر مسائل نداشتند و در چنین شرایطی عراق با حمایت کشورهای مختلف به ما حمله کرد و دلیل حمله آنها یک چیز بود در آن مقطع کشورها این برداشت را داشتند که ایران ضعیف است و می توانند به اهداف خود برسند اما نیروهای ما و مردم با تقوای الهی در برابر حمله عراق که از پیشرفته ترین تجهیزاتی که در اختیارش قرار گرفته بود استفاده می کرد ایستادند و تمام معادلات را بر هم زدند.

وی افزود: نمونه بارز رشادت و تقوای نیروهای ایران در آزاد سازی خرمشهر مشخص شد جایی که در دمای بالای 55 درجه که با لباس و حمل تجهیزات تا 60 درجه در محیط آلوده می رسید بدون سنگر رزمنده ها دفاع کردند و خرمشهر عزیز آزاد شد.

 

 

 تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلام آباد غرب می باشد.